OTWARCIE FABRYKI/NOWEJ HALI/SIEDZIBY FIRMY

Po wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji czas na kolejną bardzo ważną uroczystość – wielkie otwarcie.

Tak jak w przypadku uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, tak w przypadku otwarcia nowo wybudowanego obiektu zazwyczaj organizuje się galę lub bankiet.
Często zaprasza się gwiazdy sceny muzycznej, tanecznej, kabaretowej, bądź artystycznej.
Spotkanie to możemy podzielić na dwie części: oficjalną i nieoficjalną.
Na część oficjalną składają się uroczyste otwarcie wraz z przecięciem wstęgi oraz liczne przemowy. Podobnie jak w przypadku wmurowania kamienia węgielnego czy też konferencji bardzo ważne jest tu zaplecze techniczne: nagłośnienie, oświetlenie i potrzebne multimedia.

Najważniejszy moment uroczystości, czyli symboliczny moment przecięcia wstęgi chcieliby zobaczyć wszyscy zaproszeni goście, jednak często z przyczyn technicznych jest to niemożliwe. W takich przypadkach realizuje się przekaz na żywo. Wszyscy mogą śledzić przebieg wydarzeń na projektorach, telebimach bądź ścianach multimedialnych, czy też diodowych.
Przemówienia wygłaszane są na specjalnie przygotowanej pod uroczystość, spersonalizowanej scenie, z odpowiednią identyfikacją wizualną.
Część nieoficjalna to pokazy artystyczne, często największych gwiazd sceny muzycznej wzbogacone o pokazy świetlne.