Systemy konferencyjne

business-people-looking-at-a-screen-during-a-video-conference-picture-id649881380

Sekret udanej konferencji

Właściwy dobór prelegentów oraz bogaty i atrakcyjny program to podstawa udanej konferencji. Jednakże, aby część merytoryczna była w skuteczny sposób przekazana, niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich środków przekazu.

Nasza firma, mająca 20–letnie doświadczenie w obsłudze i organizacji konferencji, może zapewnić Państwu różne techniczne rozwiązania konferencyjne! Organizacja konferencji na wysokim poziomie, to dla nas chleb powszedni.

Dzięki niemieckiemu udziałowcowi – spółce BTL Group GmbH, posiadamy stały dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu technicznej obsługi eventów.

Wymienić tu należy przede wszystkim wysokiej jakości systemy tłumaczeń symultanicznych oraz kabiny symultaniczne. Zapewniają  one możliwość bezproblemowego słuchania obrad, jak i aktywnego brania udziału w dyskusjach gościom oraz prelegentom z różnych krajów. Na ofertę składa się również możliwość skorzystania z usług wykwalifikowanych tłumaczy (także konsekutywnych), z którymi regularnie współpracujemy.

Z kolei multifon to oferowany przez nas specjalny system dyskusyjny, dzięki któremu uczestnicy konferencji mogą m.in. czynnie brać udział w debacie, jak również mają zapewniony komfort słyszenia oraz wzajemnego rozumienia. 

Niezwykle praktycznym urządzeniem są też infoporty, które z powodzeniem wykorzystywane są również np. podczas wycieczek po zakładzie pracy czy hali produkcyjnej. Są to bezprzewodowe odbiorniki do transmisji dźwięku (zintegrowane są ze słuchawkami). Ich używanie jest bardzo wygodne oraz pozwala na oszczędność miejsca w porównaniu do innych tego typu rozwiązań.

Wideokonferencja – rozwiązanie dla efektywnego spotkania na odległość

W dobie coraz większej popularności pracy i komunikacji na odległość, na znaczeniu zyskuje wideokonferencja. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla firm jak i użytkowników indywidualnych, służące do porozumiewania się bez względu na to w jakim kraju czy kontynencie się znajdujemy.

Conference table solution

Popularną tutaj formą komunikacji, zwłaszcza, gdy pracowników bądź użytkowników dzielą duże odległości są systemy, w którym mają oni odczucie prowadzenia dyskusji przy tym samym stole. Oczywiście, jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu do wideokonferencji, który posiadamy w swojej ofercie. Systemy te sprawdzą się przede wszystkim w większych firmach.

Wideokonferencja dopasowana do indywidualnych potrzeb

Oprócz zaawansowanego sprzętu do wideokonferencji, duże znaczenie ma również zapewnienie odpowiedniego  łącza internetowego. Gdy w grę wchodzi przesyłanie dźwięku i obrazu, łącze powinno zapewniać odpowiednią płynność. Z kolei, jeśli w wideokonferencji bierze udział wielu uczestników, wtedy ważne jest by Internet cechował się wysoka przepustowością. W zależności więc od naszych potrzeb, możemy tak dobierać sprzęt, aby umożliwiał nam realizację naszych celów. Czyli np. lepszy obraz, kosztem mniejszej płynności lub odwrotnie.

Kamera stanowi podstawowy sprzęt używany podczas wideokonferencji. Profesjonalne przeprowadzenie konferencji wymaga aby w taką osobną, specjalną kamerę wyposażony był każdy jej uczestnik, który chce być widoczny dla pozostałych. Rekomendujemy kamery, które posiadają tryb panoramy lub szerokokątne. Przed rozpoczęciem upewnijmy się, że wszystkie niepożądane przedmioty są usunięte z pola jej zasięgu.


Mikrofon

Niektóre modele kamer mają już wbudowany mikrofon. Jeśli natomiast zależy nam na jakości połączenia i komforcie użytkowania, a także, jeśli chcemy uniknąć sprzężenia zwrotnego, warto zainwestować w dodatkowy mikrofon lub zestawy słuchawkowe.

Podsumowując, wideokonferencje nigdy w pełni nie zastąpią spotkań face-to-face. Mogą być jednak znaczącym uzupełnieniem a czasami jedyną możliwością odbycia spotkania dzięki następującym zaletom:

 - wysoka jakość przekazu obrazu i dźwięku w technologii Full HD

- obniżenie kosztów podróży

- oszczędność czasu

- elastyczny kontakt z partnerami

- odbywanie spotkań, prezentacji czy debat bez względu na lokalizację


BTL Group organizuje wideokonferencje, zapewnia wynajem lub sprzedaż najwyższej jakości sprzętu do wideokonferencji znanych i cenionych na świecie marek. Na każdym etapie naszej współpracy służymy radą i pomocą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu wideokonferencyjnego, dopasowanego do konkretnych potrzeb i wielkości sali.

Techniczna obsługa konferencji – kompleksowa oferta 

Realizowana przez nas multimedialna obsługa dotyczy także odpowiednio skonfigurowanego oraz dobranego nagłośnienia. Wyraźny oraz zrozumiały przekaz zagwarantują profesjonalne kolumny głośnikowe, mikrofony, wzmacniacze, miksery czy statywy. 
Natomiast projektory, ekrany, plazmy bądź ściany diodowe to sprzęt, który zapewnić może Państwa konferencji rewelacyjną oprawę wizualną oraz perfekcyjnie przeprowadzone prezentacje.

Urządzenia w każdym przypadku obsługiwane są przez doświadczoną i profesjonalną kadrę techniczną, przez co organizacja konferencji oraz jej przebieg odbywa się sprawnie i na wysokim poziomie.

Poniżej prezentujemy wybrane propozycje sprzętu konferencyjnego / nagłośnieniowego:

Sprzęt do tłumaczeń symultanicznych

Zwiń/Rozwiń

Bosch

Philips

infoporty

Zwiń/Rozwiń

Sennheiser

Beyerdynamic

Stage Line

multifony

Zwiń/Rozwiń

Bosch CSS 900

Philips CSS 800

systemy do głosowania

Zwiń/Rozwiń

 

nagłośnienie konferencyjne

Zwiń/Rozwiń