TECHNICZNA OBSŁUGA KONFERENCJI

Właściwy dobór prelegentów oraz bogaty i atrakcyjny program to podstawa udanej konferencji. Jednakże, aby część merytoryczna była w skuteczny sposób przekazana niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich środków przekazu. Urządzenia, które dostarczamy, w każdym przypadku obsługiwane są przez doświadczoną i profesjonalną kadrę techniczną, przez co organizacja konferencji oraz jej przebieg odbywa się sprawnie i na wysokim poziomie.

SEKRET UDANEJ KONFERENCJI: UATRAKCYJNIJ SWÓJ PRZEKAZ!

Każde wydarzenie potrzebuje profesjonalnej oprawy audiowizualnej. Bardzo ważne jest dobre zaplecze techniczne: przede wszystkim odpowiednio skonfigurowane nagłośnienie miejsca, w którym odbywa się konferencja. Wyraźny oraz zrozumiały przekaz zagwarantują profesjonalne kolumny głośnikowe, mikrofony, wzmacniacze, miksery dźwięku czy statywy.

Jeżeli podczas konferencji prezentowane są wyniki, np. badań lub statystyki dotyczące wprowadzanego projektu albo podsumowanie przeprowadzonych wydarzeń, dobrze zaprezentować te wyniki uczestnikom na ścianie monitorów bezszwowych, diodowych czy też za pomocą projektorów.

Jeżeli konferencje mają charakter międzynarodowy i mają w niej uczestniczyć zagraniczni kontrahenci lub udziałowcy, niezbędny będzie system do tłumaczeń symultanicznych, który podczas przemowy zapewni równoczesne tłumaczenie.

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się w specjalistycznej kabinie i prowadzone jest przez minimum dwuosobowy zespół tłumaczy.

Dzięki zaawansowanym, sprawdzonym systemom tłumaczeń symultanicznych – dźwiękoszczelnym kabinom, niezawodnym odbiornikom i nagłośnieniu konferencyjnemu, możemy zapewnić Państwu najwyższy poziom odbioru, dostosowany do specyfiki spotkania.

Praktyczne urządzenie jakim jest multifon to oferowany przez nas specjalny system dyskusyjny, dzięki któremu uczestnicy konferencji mogą m.in. czynnie brać udział w debacie, jak również mają zapewniony komfort słyszenia oraz wzajemnego rozumienia.

Z kolei infoporty (tzw. system tour guide) są z powodzeniem wykorzystywane np. podczas wycieczek po zakładzie pracy czy hali produkcyjnej. Są to bezprzewodowe odbiorniki do transmisji dźwięku (zintegrowane ze słuchawkami). Ich używanie jest bardzo wygodne i pozwala na oszczędność miejsca w porównaniu do innych tego typu rozwiązań.

Wideokonferencja – rozwiązanie dla efektywnego spotkania na odległość

W dobie coraz większej popularności pracy i komunikacji na odległość, na znaczeniu zyskuje wideokonferencja. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla firm jak i użytkowników indywidualnych, służące do porozumiewania się bez względu na to w jakim kraju czy kontynencie się znajdujemy.

Organizujemy wideokonferencje, zapewniamy wynajem lub sprzedaż najwyższej jakości sprzętu do wideokonferencji znanych i cenionych na świecie marek. Na każdym etapie naszej współpracy służymy radą i pomocą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu wideokonferencyjnego, dopasowanego do konkretnych potrzeb i wielkości sali.

Conference table solution

Popularną tutaj formą komunikacji, zwłaszcza, gdy pracowników bądź użytkowników dzielą duże odległości są systemy, w którym mają oni odczucie prowadzenia dyskusji przy tym samym stole. Oczywiście, jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu do wideokonferencji, który posiadamy w swojej ofercie.

Wideokonferencja dopasowana do indywidualnych potrzeb

Oprócz zaawansowanego sprzętu do wideokonferencji, duże znaczenie ma również zapewnienie odpowiedniego  łącza internetowego. Gdy w grę wchodzi przesyłanie dźwięku i obrazu, łącze powinno zapewniać odpowiednią płynność. Z kolei, jeśli w wideokonferencji bierze udział wielu uczestników, wtedy ważne jest by Internet cechował się wysoką przepustowością. W zależności więc od naszych potrzeb, możemy tak dobierać sprzęt, aby umożliwiał nam realizację naszych celów. Czyli np. lepszy obraz, kosztem mniejszej płynności lub odwrotnie.

Kamera stanowi podstawowy sprzęt używany podczas wideokonferencji. Profesjonalne przeprowadzenie konferencji wymaga aby w taką osobną, specjalną kamerę wyposażony był każdy jej uczestnik, który chce być widoczny dla pozostałych. Rekomendujemy kamery, które posiadają tryb panoramy lub szerokokątne. Przed rozpoczęciem upewnijmy się, że wszystkie niepożądane przedmioty są usunięte z pola jej zasięgu.

Mikrofon

Niektóre modele kamer mają już wbudowany mikrofon. Jeśli natomiast zależy nam na jakości połączenia i komforcie użytkowania, a także, jeśli chcemy uniknąć sprzężenia zwrotnego, warto zainwestować w dodatkowy mikrofon lub zestawy słuchawkowe.

Podsumowując, wideokonferencje nigdy w pełni nie zastąpią spotkań face-to-face. Mogą być jednak znaczącym uzupełnieniem a czasami jedyną możliwością odbycia spotkania dzięki następującym zaletom:

  • wysoka jakość przekazu obrazu i dźwięku w technologii Full HD
  • obniżenie kosztów podróży
  • oszczędność czasu
  • elastyczny kontakt z partnerami
  • odbywanie spotkań, prezentacji czy debat bez względu na lokalizację