Wynajem oświetlenia

Profesjonalny sprzęt – kluczem do sukcesu

Organizowanie imprez począwszy od koncertów muzycznych przez eventy, pokazy po naukowe i polityczne konferencje, podczas których wiele osób uczestniczy w obradach słuchając i dyskutując na istotne tematy to dziś już standard, dlatego na rynku rozwinęła się branża związana z obsługą oraz przygotowywaniem wyposażenia. Sam montaż sceny, czy wyposażenie w odpowiednie nagłośnienie wymaga wielu godzin pracy dziesiątek osób, które ustawiają sprzęt, podłączają go i dbają o prawidłową pracę. Koszty takich rozwiązań bywają duże zwłaszcza wobec ciągle rosnących wymagań zleceniodawców, dlatego coraz popularniejszy jest wynajem urządzeń.

Sprzęt a rodzaj przedsięwzięcia

ce9ed3f3f4e4e2b7ec134865cb61852dKażda impreza ma inny charakter i wymaga innego rodzaju rozwiązań technicznych. Jeśli organizuje się pokaz mody czy prezentację najważniejsze bywa oświetlenie. Tam, gdzie prezentuje się zespół muzyczny podstawową funkcję pełni nagłośnienie. Na konferencjach, podczas których odbywają się prezentacje multimedialne lub filmowe najważniejszym sprzętem jest system telebimów oraz systemy do głosowania czy zabierania głosu w dyskusji. O ile spotkanie odbywa się w klasycznej auli i nie sprawia większych problemów o tyle stadion czy hala widowiskowa stawiają ogromne wymagania. Do najtrudniejszych zapewne należą imprezy na wolnym powietrzu, gdzie dodatkowe ograniczenie stanowi przestrzeń niesprzyjająca organizacji dźwięku, oraz często sięgająca wielu tysięcy liczba uczestniczących w imprezie osób, które chcą wszystko widzieć i słyszeć.

Wynajem nagłośnienia – profesjonalne systemy nagłaśniające

Nagłośnienie jest niezbędnym elementem każdej imprezy. Wszędzie tam, gdzie występuje jakaś forma organizacji, musi też być osoba prowadząca, informująca czy nadzorująca, a ta potrzebuje systemu komunikacji z uczestnikami. Nagłośnienie może mieć wiele postaci. Na koncertach i festiwalach są to zazwyczaj systemy głośników i mikrofonów rozmieszczone w strategicznych miejscach hali czy pola. Innego rodzaju sprzęt wynajmowany jest na potrzeby konferencji. Do dyspozycji klientów pozostają systemy d&b audio technik, Meyer Sound czy BOSE. Wynajem nagłośnienia to jednak nie wszystko, ponieważ sprzęt wymaga jeszcze profesjonalnej instalacji, połączenia w całość wraz ze specjalnymi pulpitami sterowniczymi, a przede wszystkim ich dostosowanie do warunków, jakie panują w pomieszczeniu konferencyjnym, a więc jego wielkości, akustyki czy rozmieszczenia miejsc siedzących i podium. Każda sala, hala widowiskowa, stadion czy teren otwarty wymagają innego rozwiązania.

Wynajem oświetlenia

Nie mniej ważnym elementem wyposażenia imprez i konferencji jest system oświetlenia. Zależnie od charakteru imprezy stosuje się takie rozwiązania, jak typowe oświetlenie sal, światła stroboskopowe czy efektowe, a także bardziej tradycyjne LED-y, reflektory punktowe oraz tzw. ruchome głowy, czyli reflektory sterowane komputerowo, które w sposób programowalny stale zmieniają swoje położenie. Wynajem oświetlenia na imprezy artystyczne może być poszerzony o wytwornice dymu lub mgły, a także skanery. Zależnie od dostępnej przestrzeni czy rodzaju imprezy stosuje się rozwiązania bardziej standardowe, albo ekstremalne, dodające imprezie atrakcyjności. Oświetlenie można wynająć zarówno na duże imprezy publiczne, jak i na lokalne eventy, a nawet dyskoteki czy wesela.

Wynajem projektorów i telebimów

Telebimy najczęściej służą reklamie, ale mogą również być wykorzystywane do przekazywania informacji na większych obszarach lub w dużych pomieszczeniach. W warunkach konferencyjnych dzięki kamerze umieszczonej w centrum sali uczestnicy w ostatnich rzędach mają możliwość śledzenia przebiegu obrad. Telebimy służą również wyświetlaniu prezentacji podczas konferencji naukowych czy wykładów, stanowią źródło informacji o produktach na targach czy pokazach, można je też znaleźć przed stadionami, albo na dużych koncertach plenerowych, na których osoby z dala od sceny nie mają możliwości zobaczyć artystów. Wynajem projektorów czy telebimów na większe imprezy pozwala dotrzeć z informacja do większego grona uczestników. Systemy są uzupełnione kamerami i mikserami wizji.