Video mapping

Spektakularne efekty na eventach, pokazach, konferencjach

Nowoczesne pokazy i prezentacje zmierzają do tego, by dzięki efektom specjalnym zrobić jak najlepsze wrażenie na odbiorcach. Ciekawe iluminacje, mogą przestawiać treści artystyczne lub reklamowe, dlatego cieszą się tak dużym powodzeniem i uznaniem.

BTL Group jest częścią znanego w Europie przedsiębiorstwa, które od lat obsługuje duże konferencje, eventy oraz pokazy. Doskonałe urządzenia i wysoko wykwalifikowana obsługa to mieszanka, która gwarantuje bardzo dobre efekty.

Czym jest i na czym polega video mapping?

Jest to nic innego jak wielkoformatowy pokaz przy użyciu świateł, ruchu i dźwięku. Tego typu usługę wykonuje się najczęściej na imprezach masowych jako dodatek i doskonałą atrakcję, a także jako główną treść przekazu na eventach biznesowych.

Wiele zależy nie tylko od sprzętu jakim dysponuje BTL Group, ale także od powierzchni wielkoformatowej. Często tego rodzaju pokazy wielkoformatowe wykonuje się na fasadach wysokich budynków, a efekty są zazwyczaj piorunujące.

Na mniejszych imprezach w pomieszczeniach zamkniętych także można wykonać spektakularny pokaz iluminacyjny. W takim przypadku jako nośnik służy większa, gładka ściana lub ekran. Video mapping może być ograniczony tylko i wyłącznie do rozmiaru ściany, ale kreatywni animatorzy potrafią wykonać prawdziwe cuda, oczywiście ku uciesze zgromadzonych widzów. Doskonałym nośnikiem obrazu może być także sufit i ściana jednocześnie. Dźwięk i obraz może być doskonale zsynchronizowany, dzięki czemu pokaz jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Bardzo modne w ostatnim czasie staje się wykorzystanie wielu elementów podczas pokazu – iluminacje świetlne, dźwięk a także elementy dodatkowe, takie jak woda. Zsynchronizowanie ruchu fontanny z dźwiękiem i kolorowymi strumieniami światła daje bardzo dobry efekt wizualny. Tego rodzaju pokazy cieszą się ogromną popularnością, gdyż widok jest naprawdę przepiękny.

Video mapping bywa stosowany także bez specjalnej okazji. Iluminacja na wysokim budynku jest przyciągającą reklamą. Na tego typu pokaz każdy przechodzień zwróci uwagę, gdyż zwykle znużony jest stałym widokiem standardowych reklam na budynkach. Dynamiczny obraz, światła zawsze przyciągną wzrok, taka reklama będzie doskonale widoczna po zmroku i przede wszystkim skuteczna, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na tego typu nowatorskie rozwiązania.

Przewiduje się, iż w najbliższych latach agencje reklamowe, multimedialne będą skłaniały się ku wykonywaniu usług polegających na video mappingu, gdyż jak wspomniano tego rodzaju reklama jest bardzo skuteczna, a można powiedzieć nawet, iż jest swoistym rodzajem sztuki.

BTL Group doskonale zdaje sobie z tego sprawę i do kwestii związanych z iluminacjami wielkoformatowymi przywiązuje szczególną wagę. Firma posługuje się najlepszej jakości sprzętem i trzyma rękę na pulsie w kontekście najnowszych nowinek technicznych z zakresu elektroniki.

Oprócz video mappingu BLT dostarcza swoim klientom inne, bardziej standardowe rozwiązania, polegające na przykład na organizacji eventów z wykorzystaniem ścian wizyjnych, nagłaśnia i oświetla sale eventowe, sale konferencyjne, jest wszędzie tam, gdzie potrzebne są usługi na najwyższym poziomie przy wykorzystaniu wsparcia elektronicznego.

Coraz więcej przedsiębiorców dochodzi do wniosku, iż profesjonalna oprawa imprez rozrywkowych oraz biznesowych przynosi bardzo dobre skutki jeśli chodzi o budowanie marki i wizerunku firmy, dlatego też usługi proponowane przez BLT Group cieszą się coraz większą popularnością.