Obsługa techniczna imprez

Techniczna strona organizacji ważnych wydarzeń

techniczna obsługa imprezUczestnicy koncertów muzycznych, wielkich imprez plenerowych, targów branżowych czy konferencji, tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego, jak skomplikowana bywa techniczna obsługa imprez i konferencji i jak wiele przygotowań poprzedziło ich realizację. Widzą tylko efekt końcowy, który wynika z wytężonej, często wielomiesięcznej pracy różnych grup specjalistów. Należy zapewnić odpowiednie miejsce na organizację wydarzenia, zaangażować ekipę oświetleniową, zamówić catering, zaprosić gości, zorganizować atrakcje dodatkowe i zrealizować wiele innych czynności, aby impreza w ogólnym rozrachunku okazała się być udana. Firma BTL Group z Poznania organizuje pod względem technicznym różnorodne eventy, nie tylko firmowe, ale i wydarzenia kulturalne, sportowe czy rozrywkowe. BTL Group zajmuje się techniczną obsługą imprez, w zakresie oświetlenia, nagłośnienia i wykorzystania technik video w praktyce. Dzięki jej wytężonej pracy, każda impreza zyskuje zupełnie inny poziom innowacyjności, przez co jest bardziej atrakcyjna dla odbiorców.

Obsługa techniczna imprez, konferencji to między innymi oświetleniowe efekty specjalne

Jednym z najważniejszych punktów technicznej organizacji eventów stanowi oświetlenie. Bez dobrego oświetlenia nie można budować napięcia u widzów i przedstawiać w najbardziej atrakcyjny sposób prezentowane na scenie czy w innej przestrzeni wystawienniczej wydarzenia czy produkty. Odpowiednio dobrane oświetlenie spełnia bardzo ważną rolę podczas każdego eventu, niezależnie od jego typu. Oświetlenie może być tylko tłem dla realizowanej imprezy albo nawet pełnić rolę głównej dekoracji na scenie. Umiejętne korzystanie z nowoczesnych technik oświetleniowych pozwala na stworzenie unikalnej atmosfery i podkreślenie imprezowych efektów. Punktowe oświetlenie pozwala skupić uwagę gości wydarzenia na konkretnych elementach imprezy. Na konferencji branżowej czy na bankiecie, należy w zupełnie inny sposób sterować oświetleniem, aby z jednej strony było ono tłem, a z drugiej podkreślało elegancki, biznesowy charakter wydarzenia.

Multimedialny charakter wydarzenia

W dzisiejszych czasach na niemalże wszelkiego rodzaju eventach wykorzystywana jest zaawansowana technika wizyjna, urozmaicająca w sposób zdecydowany wydarzenie, dzięki wykorzystaniu projektorów i monitorów plazmowych. Dla wizualizacji pewnych części imprezy firma BTL Group proponuje wykorzystanie telebimów, dzięki czemu oprawa wizualna staje się bardziej atrakcyjna dla odbiorców. Na imprezach o szerokim, masowym zakresie, wykorzystywane są już ściany wizyjne wykonane z bezszwowych monitorów LCD, wykonanych w najnowszej technologii, w rozdzielczości full HD. Tak zaawansowane techniki multimedialne są z powodzeniem używane podczas koncertów, prezentacji, premier nowych produktów, konferencji i gali.

Wizja z fonią

Oprócz efektów wizualnych firma BTL Group podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń organizowanych pod względem technicznym przez siebie, wykorzystuje specjalistyczne nagłośnienie. W tym celu stosuje wysokiej jakości i klasy sprzęt audio, dla uzyskania odpowiednich efektów dźwiękowych dostosowanych w pełni do panujących warunków otoczenia. BTL Group nagłaśnia konferencje, oferując jednocześnie podobne usługi na koncertach plenerowych, w salach bankietowych, czy w niewielkich klubach muzycznych.

Ogólny kształt wydarzenia

Techniczna obsługa imprez obejmuje również wykonanie odpowiedniej scenografii, pasującej do charakteru danego wydarzenia. Firma BTL Group podejmuje się w sposób kompleksowy wykonania scenografii, wraz z zabudową sceny i aranżacją np. stoisk firmowych na targach branżowych. Innowacyjne rozwiązania, jakimi dysponuje firma, pozwolą na stworzenie idealnej konferencji, koncertu czy gali.